wzs. IntCh. YASSI VENUS z Kovárny

YASSI VENUS z Kovárny
Yassi Venus z Kovárny
Datum narození: 27. 04. 2010
Výška: 55 cm
Zapsána: CMKU/BOT/4775/10
Barva srsti: fauve
Chovatel: Hana Pisarčíková
Majitel: Ing. Alena Köhlerová
Zdraví: DKK 0/0
DLK 0/0
SA 0
OCD nepostižen
Patelly 0/0
DNA - ověřený původ
DOV prostá - posl. 5/2015
Chovnost: Chovná fena CZ , 55/54 cm, PT95/A


Výstavy selekce ČR 2013
InterChampion C.I.E. 2015
InterChampion C.I.B. 2015
GrandChampion SK 2014
Champion CZ 2014
Champion SR 2012
Junior Champion SR 2011
Junior Champion CZ 2012
2x BOB, 1x BOS, 6x CACIB, 15x CAC, 4x res. CAC, 3x CWC, ČKŠ 4x CAJC,
BIS Working Class SK, Victory Junior Winner 2012, Best of Queen Junior, Klubový vítěz mladých, Nejlepší mladý plemene, 2x Krajský vítěz, Nejlepší štěně
 

Závody, zkoušky LA1, LA2 (splněny 3 postupové zkoušky do LA3)
ZVOP (zkouška vloh ovčáského psa)
HWT Ts. - výborně (92% , 92 bodů ze 100)
IHT1 Ts. - výborně (88 %, 64 bodů z 75)
IHT2 Ts. - výborně, vítěz Trialu (95%, 95 bodů ze 100)


Bonitace Chovná fena CZ , 55/54 cm, PT95 

Fotogalerie

Videogalerie


O Yassi aneb Yašídlu:
   Psal se rok 2009 a v naší rodině žila německá doga Fantasy a kokršpanělka Nancy, kterou jsem už skoro rok cvičila v agility, nutno podotknout že spíše ona cvičila mě :-) Už ani nevím jak to přesně bylo a kde jsem na holky s belgičáky narazila, jediné co si pamatuji že jsem s holkama a jejich belgány jela na výstavu na SK obhlídnout kokry, v té době jsem byla zarputile přesvědčená že další pes bude opět americký kokršpaněl, ale v ČR nic hezkého nebylo, tak proč se nepodívat i na Slovensku (o importu jsem uvažovala už tehdy, netušila jsem že zhruba za 6 let si tento sen splním, ovšem s jiným plemenem a s jinou zemí). Když jsem viděla jací belgičáci jsou, úplně jsem jím propadla a kokršpaněla jsem hodila za hlavu. Už od malička jsem neměla ráda černou barvu, takže volba jasně padla na rezavce, na druhou stranu jsem neměla ráda ani dlouhé chlupy a tak jsem se rozhodla pro maliňáka, představa že mi tervík bude línat mě děsila, dlouhé srsti jsem si užila s kokršpanělkou až až. Trochu jsem zjišťovala informace a ptala se, v tu dobu mi nejvíce pomohla Katka Čechová, která mi ukázala všechna pro a proti. Po zvážení všeho jsem se rozhodla že si nakonec pořídím tervíka. Moc se líbil povahově Saphir Zealous z Kovárny (pravda do té doby jsem poznala akorát dva belgičáky, ale láska na první pohled). Domluvila jsem se s Katkou že když tervíka tak po Safím, ale byla jsem trochu náročná jak už tak bývám - takže fenku, zrzatku a co nejvíc šiblou na sport. Neuplynulo ani pár měsíců a Safí kryl v CHS z Kovárny Venuši, zamluvila jsem si fenku a tajně se modlila, aby se fenka narodila. Nakonec se narodily tři fenky z toho jedna pro mě. Yassinku jsem si v defilé ani nevybrala já, jako mi jí vybrala Katka, za to jsem jí moc vděčná. Yassi předčila všechna moje očekávání. Původně byla striktně pořizována pouze na agility, na výstavy jsem moc nechtěla, nakonec jsme během jednoho roku objely zhruba 16 výstav včetně zahraničí. V roce 2014 jsme spolu poprvé zkusily pasení ovcí (kterému se věnujemě do tedka) a v roce 2015 pak poprvé obrany (kterým se věnujeme spíše rekreačně).
   Yassi je a vždycky bude můj vysněný pes, můj sen, který se mi splnil. 
   Po pár letech a zdravotních výsledkách (které dopadly výborně) jsem se rozhodla, že bych ráda odchovala po Yass štěňátka a nechala si fenku, poprvé jsme zkoušely krýt 6/2014 ve Francii úžasným psem, bohužel Aunix des Pistes Noires Yassi nenakryl a tak jsme v noci řešili náhradní plán a druhý den zkoušeli nakrýt psem Fly des Pistes Noires, bohužel Yassi nezabřezla. V 1/2015 jsem krytí zopakovala, bohužel opět bez úspěchu, díky špatné interpretaci výsledků jsme poprvé kryli pozdě, po druhé o 10 dní dříve. Protože mě začínal tlačit čas rozhodla jsem se pro náhradní řešení nakrýt zde v ČR, ač jsem psy zde v ČR převracela z leva do prava a z prava do leva nakonec jsem vybrala černého psa Noble Black Archi z Kovárny, který 7/2015 bezproblému Yassi nakryl a za dva měsíce se Yassi narodila štěňátka, už při krytí jsem Yassi tajně šeptala do ucha že vr vrhu nechci nic stříbrného, maximálně dva groeny a alespoň jednu-dvě fenku tervíka. Yassi mi mou objednávku splnila dokonale :-) V noci 2.9.2015 se narodil jeden pes groen, jedna fenka groena, jeden pejsek tervíka a dvě fenky tervíka, druhý den ráno se narodil ještě jeden pejsek tervíka, bohužel mrtví. Z vrhu jsem si nechala fenku Am I Lischku Yassalen - Lilith. :-)
Rodokmen:

s.r. Se. Sw. Ts. s. IntCh. SAPHIR ZEALOUS z Kovárny
Tervueren, Fauve, HD A (0/0), ED 0/0
v. Int.Ch. ZEALOUS JUVELL z Kovárny, IPO3
Tervueren, Fauve, HD A (0/0), ED 0/0
URBI ELEANOR z Kovárny
Tervueren, Gris, HD A (0/0)
P.E. Int.Ch. VENUS INNAH z Kovárny
Tervueren, Fauve, HD A (0/0), ED 0/0
P.E. s. Int.Ch. Lubanja's VISION
Tervueren, Fauve, HD A (0/0)
P.E. s. Int.Ch. INNAH ADINA z Kovárny
Tervueren, Fauve, HD A (0/0), ED 0/0Webdesing © Ing. Alena Köhlerová
WebZdarma.cz